Araç gürültüsünden uyuyamayan bebeği için caddeye “Bebek uyuyor” afişi astı

Özellikle gece saatlerinden yoldan geçen araçların yüksek sesle müzik çalarak, egzoz gürültüsü çıkarttığı için bebeğinin meskende uyumadığını kaydeden baba Fatih Bayraktar (26), yazıyı gören birtakım şoförlerin müziğin sesini kıstığını belirterek çocuk büyüyene kadar astığı afişin bulunduğu yerde kalacağını söyledi.

Yaylacık Mahallesi Akçaabat Caddesi üzerinde “Bebek Uyuyor” afişi dikkat çekerken baba Bayraktar, 7 aylık oğlu Baran Efe Bayraktar’ın yeni sünnet ettirdiklerini araçların çıkarttığı gürültü yüzünden de uyuyamadığını belirterek, “Çocuğumu Cuma günü sünnet ettirdim. Ağrısı var, uyku uyuyamıyor, uyutmak için uğraşıyoruz. Araçlar geçerken yüksek sesle müzik sesi egzoz gürültüsü ile çocuk daima uyanıyor. Korkuyorum çocukta panik atak olacak diye kendimce bu türlü bir uygulama düşündüm. Bu türlü bir yazıyı yazarak astım, inşallah sebebini anlamışlardır. Yoldan geçenler yazıyı okuyunca müziğin sesini kısıyorlar, meskenden anlıyorum yazıyı geçince yeniden müziğin sesini açıyorlar. Çoğunlukla gece saatlerinde oluyor. Biz uyuyoruz, çocuk uyuyor. Ses olunca çocuk bir anda korkup kendini atıyor. Havalar sıcak olduğu için de kapı pençeleri açmak zorunda kalıyoruz. Yazı çocuk büyüyene kadar orada kalacak” dedi.

Eşi Songül Bayraktar da yazıyı asma fikrinin eşinden çıktığını tabir ederek “Oğlumuz sünnet oldu, uyuyacak uyuyamıyor. Egzoz sesi, müzik sesi, motosikletler gürültüsüyle daima uyanıyor. Eşimde bu türlü bir formül buldu yararı oluyor. En azından müzik sesi kısılıyor, egzoz sesi olmuyor. Şoförlerden ricamız buradan geçerken müziğin sesini kıssınlar, abartılı egzoz gürültüsü yapmasınlar” diye konuştu.

 

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.