Ankaragücü’nde galibiyet sevinci

MKE Ankaragücü Kulübü İdare Heyeti Üyesi ve Basın Sözcüsü Hüseyin Aytekin, Spor Toto Muhteşem Lig’de Demir Küme Sivasspor’u 2-1 yenerek üzerlerindeki galibiyet baskısını attıklarını söyledi.

Eryaman Stadı’nda oynanan Spor Toto Harika Lig’in 7. hafta maçında Demir Küme Sivasspor karşısında bu sezonki birinci Üstün Lig galibiyetini elde eden MKE Ankaragücü’nde Basın Sözcüsü Hüseyin Aytekin, açıklamalarda bulundu.

Seyircisiz oynanan maçlarda konsantrasyon eksikliğinin çok olduğunu vurgulayan Aytekin, “Hele ki Ankaragücü taraftarı üzere harikulade bir itici güçten mahrum maça çıkmak , bizim açımızdan değerli bir eksiklikti. Üzerimizdeki baskının ve gerilimin kalkması ismine çok gereksinimimiz olan bir 3 puandı. Lakin teknik grubumuzun hafta içinde kadromuzu galibiyete yönelik fizikî ve mental olarak çok yeterli hazırladıklarını söyleyebilirim. Maçın çabucak başında attığımız gol de bunun en güzel göstergesidir” tabirlerini kullandı.

Hüseyin Aytekin, her maça yeni bir başlangıç olarak baktıklarını lisana getirerek, “Sezon başında liderimiz Sayın Faruk Koca bir maksat koydu. Birinci haftalarda puan kayıpları yaşadık ama üst sıralarda yer alacak bir Ankaragücü amacımız hala geçerli. Ulusal maç ortasında grup içi ahengin daha gelişeceğini düşünüyorum” dedi.

Alınan galibiyeti Ankaragücü taraftarlarına armağan ettiklerini belirten Aytekin, “Futbol taraftarla hoş. Hepimiz bugün iş yerlerimize daha müspet gittik. Ekibimizin galibiyetinin taraftarlarımızın toplumsal yaşantısına ne kadar müspet yansıdığının şuurundayız. İç saha ve deplasman maçlarında önemli fedakarlıklarla yanımızda oluyorlar. Onları memnun etmek zorundayız. İnşallah ilerleyen süreçte bunu daha çok sağlayabiliriz” diye konuştu.

Aytekin son olarak ulusal ortada 2 hazırlık maçı planladıklarını ve bu ortadan sonra daha güzel bir Ankaragücü izleteceklerini kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.