Ankara’da dört günde yağış nedeniyle 250 ağaç devrildi

ANKARA- Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde tesirli olan ve salı gününe kadar sürmesi beklenen ağır yağışa dair açıklama yaptı. Ankara’da son 4 gündür yaşanan fırtınada vakit zaman saatte 92 kilometre rüzgâr suratının ölçüldüğünü ve 127 kilogramlık yağış gerçekleştiğini belirten belediye, “Ankara’nın yıllık ortalaması ise 392 kilogramdır. Bu 4 gün boyunca 250 ağaç devrilmesi, 63 çatı uçması, 5 istinat duvarı çökmesi, 166 mahsur kalma dâhil 6 bin 670 olaya Belediyemiz tarafından müdahale edildi” dedi.

ÖĞLEDEN SONRA YAĞIŞ UYARISI

Bugün (12 Haziran) Ankara’da öğlenden sonra ağır yağışların başlamasının beklendiğini belirten belediye, “Bugünkü yağışın olumsuz sonuçlarının, evvelki yağışlarda toprağın suya doyması nedeniyle daha çok olabileceği varsayım edilmektedir. Bu bakımdan, bilhassa istinat duvarı yakınlarına araçların park edilmemesi, büyük mesire alanları üzere açık alanlardaki ferdî programların ertelenmesi üzere önlemlerin alınmasını vatandaşlarımızdan bilhassa rica ederiz” dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentimizde yaşanan sel felaketlerinin olumsuz tesirlerini en aza indirmek için bugün 1468 araç 3914 işçisi ile teyakkuz halinde saha çalışmalarına devam etmektedir. Mağdur olan vatandaşlarımıza ise tek tek ulaşıp mağduriyetlerini tahlile kavuşturmaya devam edecek, yaralarımızı birlikte saracağız.” (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.