Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden AKP’li belediyeye pankart tepkisi

AKP’li Mamak Belediyesi’nin ‘siyasi çıkar’ amaçlı pankartlar astığını duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Siyasi ihtiraslarla yapılan o pankartlara ödenen her bir kuruşta garip gurebanın hakkı, milletin rızkı boşa harcanmaktadır” açıklamasını yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden AKP’li belediyeye pankart tepkisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, asfalt çalışmalarıyla ilgili AKP’li Mamak Belediyesi’nin ‘siyasi çıkar’ amaçlı pankartlar astığını duyurdu. Büyükşehir’in açıklamasında AKP’li belediyeye tepki gösterildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, asfalt dökümüyle ilgili pankartların asıldığı belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı: “Bundan siyasi çıkar elde etmeye çalışan ve ilçesine henüz tek çivi dahi çakmayan Mamak Belediye Başkanı, bırakın kazılan yerleri kendi sorumluluğunda olan sokaklara milletin parasıyla pankartlar asarak aleni olarak yalan söylemlerde bulunmakta, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt dökmediği algısını yaymaya çalışmaktadır.”

“Pankart asılan Hakan Sokak, Haldun Sokak ve Bakış Sokak Mamak Belediyesi’nin sorumluluk alanıdır” denilen açıklamada, “Mamak için henüz tek bir icraatını göremediğimiz, vatandaşın kendisine ve CİMER’e yazı yazıp “sahip çıkın” demesine rağmen Ali Kuşçu Bilim Merkezi’ne bile sahip çıkamayan, kıraathane diye konteyner koyup bunu milletin parasıyla billboardlara yazdıracak vizyona sahip olan Mamak Belediye Başkanı’nın, kendi beceriksizliğini ve iş bilmezliğini üzerimize atması trajikomik bir durumdur” ifadelerine yer verildi.

Açıklama, şöyle devam etti: “Siyasi ihtiraslarla yapılan o pankartlara ödenen her bir kuruşta garip gurebanın hakkı, milletin rızkı boşa harcanmaktadır. Devlet duruşuna yakışmayan, kamu kurumu yöneticisi olgunluğundan uzak ve millet iradesiyle silinip atılan 25 yıllık eski örneklerin izinde gitmeye hevesli bu anlayış, yine milletimizin vicdanına ve tarihin kirli sayfalarına hapsolacaktır.”

ankara-buyuksehir-belediyesi-nden-akp-li-belediyeye-pankart-tepkisi-809822-1.

DİNOZOR HEYKELİ HATIRLATMASI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllarca ihmal edilen altyapı ve üstyapı çalışmaları nedeniyle sellerin yaşandığını hatırlatarak, şu ifadeler kullanıldı:

“Mamak’ta yıllarca her yağışta sel oluyor, ilçe belediyesi sokak ve caddelerde adeta damacanayla su boşaltır hale geliyordu. Ankara Büyükşehir Belediyesinin yeni yönetimi, eski dönemin 25 yıl dinozor heykellerine, kapılara, kedilere ve ucube kent figürlerine yatırım yapmasından dolayı ihmal ettiği altyapı sorununu çözmek için harekete geçmiş, yağmur suyu ve kanal suyu hatlarını ayırma çalışmalarına başlamıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, yıllarca ihmal edilen altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam edecek, Mamaklı hemşehrilerimizin her zaman yanında olacağız.”

Mamak Belediyesinin Ankara Büyükşehir Belediyesi İle İlgili Sokaklara Astığı Asılsız Pankartlar Hakkında Açıklama

Açıklama metni:https://t.co/SbtlUeV9WS

Mamak’ta 2020 yılında yapılan ASKİ altyapı yatırımları:https://t.co/aGnFVcFN2U pic.twitter.com/sKOfn4bFLi

— Ankara Büyükşehir (@ankarabbld) November 26, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir