Android: Whatsapp’tan Sahte Konum Nasıl Atılır?

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, konum gönderme özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Bu özellik çoğu zaman işimizi fazlasıyla görse de bazı zamanlar bizleri zor duruma sokabilmektedir. Bu durumlarda konumlarınızı sahte olarak istediğiniz bir konumu gönderebilmeniz mümkün. Peki ya Android cihazlar için Whatsapp’tan sahte konum nasıl atılır? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Bu göstereceğimiz yöntem ile sadece Whatsapp’tan değil İnstagram, Facebook, BİP, Messenger ve Swarm gibi birçok sosyal medya platformunda konumunuzu kendiniz belirleyebilirsiniz. Yapacağınız işlemler şu şekildedir;

  1. Google Play Store’den “Fake GPS” uygulamasını cihazımıza indiriyoruz.
  2. Ayarlar > Daha Fazla… > Geliştirici Seçenekleri > Sahte Konumlara İzin Ver seçeneğini aktif hale getiriyoruz.
  3. Ardından telefonumuza kurduğumuz uygulamayı başlatıyoruz. Konumunuzun üzerinde bulunan kırmızı noktayı göreceksiniz. Bu kırmızı noktayı harita üzerinde istediğiniz konuma sürükleyiniz.
  4. Ardından Whatsapp’a girerek konum gönderme seçeneklerine girerek “Şu anki konumu gönder” seçeneğine basıp gönderiyoruz.

Bu işlemi yaparken telefonunuzun konum seçeneğinizi kapatmanızı öneririz. Artı olarak uygulama üzerinde kırmızı noktayı sürükledikten sonra haritayı yakınlaştırarak nokta atışı konum belirlemeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Uygulamada bulunan favori adres özelliğini kullanarak bir dahaki kullanımınızı hızlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir