Android Telefonda Batarya Ömrünü Uzatma

Android Telefonda Batarya Ömrünü Uzatma

28 Haziran 2019 0 Yazar: winman

Çağımızın vazgeçilmez unsurlarından biri akıllı telefonlardır. Her kullanıcın şikayetçi olduğu sebeplerden bir tanesi de batarya ömrünün kısa olmasıdır. Peki ya Android telefonda batarya ömrünü uzatmak için neler yapmalıyız? Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Cihazımızın batarya ömrünü kısaltan birçok etki vardır. Bu unsurlar nelerdir ve nasıl engellerim? Aradığınız sorunun cevabını sizler için listeledik;

Duvar Kağıdı

Eğer AMOLED ekrana sahip bir cihaz kullanıyor iseniz dikkatli olmanız lazımdır. Kullandığınız duvar kağıdının siyah ağırlı olması fazla güç harcamayacaktır. Fakat beyaz ve canlı renklerin ağır olduğu duvar kağıdı kullanmanız telefonun fazla enerji harcamasına sebep olacaktır.

Normal duvar kağıtlarından yanı sıra animasyonlu duvar kağıdı kullanan kullanıcılarda mevcuttur. Bu animasyonlu duvar kağıtları telefonun donanımından daha çok kullandığından dolayı telefonuzun batarya ömrünün kısaltmasının yanı sıra yavaşlamasına sebebiyet verecektir.

Ekran Aydınlatması

Telefonunuzun batarya ömrünü en çok kısaltan diğer faktörlerden biriside ekran parlaklığıdır. Cihazınızda bulunan otomatik parlaklık özelliğini kullanarak batarya ömrünüzü ciddi bir anlamda uzatabilirsiniz.

Kablosuz Bağlantılar

Android telefonlarda en çok güç harcayan unsur istisnasız kablosuz bağlantılardır. Wifi, mobil veri ve Bluetooth gibi kablosuz bağlantıları kullanmadığınız zamanlar devre dışı bırakmanız cihazınızın batarya ömrünün uzamasında yardımcı olacaktır.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Batarya Ömrü Uzatmayı Vaat eden Uygulamaları İndirmeyin