Android Cihazlar Daha Yetenekli ve Güvenli Olacak

Android işletim sistemine sahip herhangi bir akıllı cep telefonu veya tablettiniz var ise cihazınızın güvenliği, arayüzün ve uygulamalarınızın düzenli olarak güncellenmesi için bazı hesap bilgilerini girmeniz ve giriş yapmanız gerekiyor. Kişisel hesabınız yok ise yeni bir hesap oluşturmanız şart. Aksi halde güncelleme ve yeniliklerden otomatik olarak faydalanamazsın.

Akıllı Android Cihazlar Sistem Özelliklerin Otomatik Güncelleyecek

Google geliştirmiş olduğu yeni sistem ile telefonunuz veya tabletinizde otomatik güncelleme yaparak daha kullanışlı bir cihaza sahip olmanıza yardımcı olacak. Otomatik güncelleme eski Android cihazlarda da geçerli olacak. Google’nin güncelleme ve yeniliklerinden faydalanmak için Google hesabınızın açık olması gerekir.

Google’ın yapmış olduğu açıklamaya göre getirilecek olan yeni sistem test aşamalarından geçti. Bu sistemdeki yenilikler ile otomatik güncelleme yapmak için Google hesabınızı aktifleştirmeniz şart değil. Şu an için bu sistem yeni telefon ve tabletler de kullanılacak. Eski cihazlar için yapılan bir açıklama mevcut değil dolayısıyla eski Android sürümler bu özelliklerden faydalanamazlar. Tüm bu yenilikler ile Android cihazlar daha yetenekli ve güvenilir olacak.

Android Cihazlarda Güvenlik

Android’in daha önce en çok eleştirilen yönlerinden bir tanesi güvenlik yönünden sıkı olmamasıydı. Artık daha sıkı güvenlik kontrolleri, daha sık ve özel şifreleme metotları kullanılıyor. Yapılan son yenilikler ile Android cihazlar daha güvenli hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir