Ali Koç, Anthony Nwakaeme için ‘yaşlı’ demişti, görüşmelerin başladığı tez edildi

Trabzonspor’da Anthony Nwakaeme krizinde yeni bir gelişme yaşandı. Teknik yönetici Abdullah Avcı’nın da kadroda kalmasını istediği 33 yaşındaki yıldız ile uzun süren görüşmelerde fiyat ve mukavelesi müddetinde ortak hissede da mutabık kalınamayınca mutabakat sağlanamamıştı.

Nwakaeme, 16 Haziran Perşembe günü toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla Trabzonspor’dan ayrıldığını açıkladı. Deneyimli yıldız açıklamasında, “Sevgili Trabzonspor taraftarları. Beni sizinle karşı karşıya getiriyorlar. Bu yüzden ayrılan benmişim üzere görünecek. Onlar da benim piyasa bedelimi etkilemeye çalışacaklar. Yalnızca sizi sevdiğimi bilin. Burada memnunlukla geçen 4 yıl içerisinde 1 şampiyonluk kupası, 1 üstün kupa kazandık ve birlikte tarih yazdık. Her şey için çok teşekkürler. Hiçbir şeyi asla unutmayacağım” sözlerini kullandı.

YENİ DURAĞINI GANA BASINI YAZDI

Anthony Nwakaeme’in yeni durağı futbolseveler tarafından merak edilirken, sürpriz bir gelişme yaşandı.

Gana basınında yer alan habere nazaran Nijeryalı futbolcu, Trabzonspor ile yollarını ayırmasının akabinde rotasını İstanbul’a çevirdi. Haberde, Nwakaeme’nin Fenerbahçe ile transfer görüşmesi yapacağı ileri sürüldü.

Trabzonspor formasıyla 145 maça çıkan deneyimli kanat oyuncusu, bordo mavili formayla 47 gol, 40 asist yapmayı başarmıştı.

ALİ KOÇ “YAŞLI, ALMAM” DEMİŞTİ

Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, ismi Fenerbahçe ile anılan Nwakaeme ile ilgili yaptığı açıklamada, “Nwakaeme’yi alamam, o da yaşlı. Bu sene maçların yüzde 30’unu kaçırdı. 13-14 maç kaçırdı yanlışım yoksa. Nwakaeme, Allah’ı var, Trabzonspor’a transfer olduktan sonra parasını hak etti” tabirlerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.