Alanya’da ormanı yakan kuşkulu suçüstü yakalandı

Antalya’nın Alanya ilçesinde gece ormanlık alanı yakan şahıs, Alanya Orman İşletme Müdürlüğü çalışanı ve jandarma takımlarınca suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye nazaran, dün gece saat 00.30 sularında Alanya Orman İşletme Müdürlüğü Çakıllıca Kulesi vazifelisi, rutin gözetleme esnasında Asmaca Kepez Sokak mevkiinde ateşi görüp birinci müdahale gruplarını bölgeye yönlendirdi.

Kule vazifelisi, yangın seyrini gözetlerken bir motosikletin birebir mevkiden üst asfalt yolda süratle hareket ettiğini ve birbirine yakın aralarda motosiklet kullanıcısı tarafından üç başka yere ateş atıldığını gördü. Bir küme birinci müdahale takımı, Asmaca Kepez Sokak mevkiinde yaklaşık 5 metrekare, Çalıkoluk mevkiinde yaklaşık 5 metrekare, Ardıç Evliya mevkiinde yaklaşık 15 metrekarelik alanda çıkan orman yangınlarına çabucak müdahale etti.

Bir öbür takım de kule görevlisinin yönlendirmesi ile şüphelinin geçebileceği yerleri düşünerek Asmaca köy muhtarı, mahalle esnafı ve vatandaşlarla irtibata geçerek yolların kesilmesini sağladı. Dereköy Mahallesi’nden 28 yaşındaki Halil Y. isimli kuşkulu, dördüncü bir ateş yakarak başında tüfekle beklerken Alanya Orman İşletme Müdürlüğü çalışanınca uzaktan takibe alındı. Nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatları doğrultusunda jandarma takımları Halil Y.’yi suçüstü yakaladı.

Jandarma ve olay yeri inceleme takımlarınca şahsın üzerindeki tüfeğe el konulurken, sırt çantasında ateş yakmada kullanılabilecek çok sayıda kibrit, çakmak, çıra, kolonya şişesi ve gibisi gereçler tespit edildi. Başarılı bir çalışmayla saat 03.00 sularında yakalanan kuşkulu, jandarma gruplarınca gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.