Ahmet Oğuz: Gayemiz kümelere kalabilmek

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Konyaspor’un 29 yaşındaki oyuncusu Ahmet Oğuz, AA muhabirine, transfer sürecini ve gayelerini anlattı.

Sivasspor formasını giydiği geçen dönemin birinci yarısında grubuyla inişli çıkışlı bir periyot yaşadıklarını belirten Ahmet Oğuz, “İlk yarıyı bu biçimde kapattık lakin ikinci yarıya başladığımız vakit tek gayemiz Türkiye Kupası’ydı. Sonuçta kupayı aldığımız için çok memnunum. Kupa hem benim hem de Sivas topluluğu için bir birinci oldu. Mesleğim için ve Sivasspor’un Avrupa ekibi olma yolunda hoş bir adım oldu.” diye konuştu.

Sözleşmesinin bitmesiyle Konyaspor’un kendisiyle temasa geçtiğini aktaran Ahmet Oğuz, “Menajerim ‘Seni Konyaspor istiyor.’ dedi. Ben de ‘Olsun zira çok istiyordum.’ dedim. Konyaspor geçen sene hoş bir dönem geçirdi. Konyaspor büyük bir topluluk, geldiğim için çok memnunum. Geçen sene final oynadığımız için kadroya geç katıldım. Tanıdığım arkadaşlarım da var, hoş bir ortama sahibiz. Çok hoş çalışıyoruz. İnşallah döneme uygun hazırlanacağız.” tabirlerini kullandı.

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme cinsinde Belarus’un BATE Borisov kadrosuyla yapacakları iki maçı da Konya’da oynayacaklarını hatırlatan Ahmet Oğuz, bu karşılaşmalarda forma giymeyi çok istediğini lisana getirdi.

Deneyimli futbolcu, “Hedefimiz, oynayacağımız ön eleme maçlarını geçip kümelere kalabilmek. Hem ligde hem de kupada en düzgün yerde bitirmeye çalışacağız. Konyaspor artık muhakkak bir noktayı yakalamış, o çıtanın altına düşmek istemez. Gruba kaliteli oyuncuların gelmesini ister. Ben de o oyunculardan biri olduğumu ve katkı sağlayacağımı düşünüyorum. İki maçı da Konya’da oynayacağız. Birinci müsabakada avantaj yakalayıp ikinci maçta seyircimizi de ardımıza alarak tipi geçmek istiyoruz. Forma bahtı olduğu vakit en yeterli biçimde değerlendirmeye çalışacağım zira önümüzde uzun bir maraton var.” değerlendirmesinde bulundu.

“Her şey hoş giderse mesleğimi burada bitirmek istiyorum”

Futbolcuların vakit zaman performanslarının değişebileceğini belirten Ahmet Oğuz, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Futbolcunun inişli çıkışlı devirleri tahminen olacak fakat tabirin son damlasına kadar savaşacağımın kelamını taraftarımıza veriyorum. Bundan hiçbir halde kuşkuları olmasın. Mesleğimi nerede bitireceğimi bilmiyorum lakin her şey hoş giderse mesleğimi burada bitirmek istiyorum. Güçlü olduğunuz vakit, her vakit sizi isteyen birileri olur. Ben de bu tarafta çalışacağım. İki yıl buranın futbolcusuyum ve daha çok uğraş ederek elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.